Bartosz Zmarzlik wygrywa PGE IMME im. Zenona Plecha 2022

Bartosz Zmarzlik wygrał IX edycję PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi im. Zenona Plecha 2022, które w sobotę (2 kwietnia) odbyły się na toruńskiej Motoarenie. Drugi na podium uplasował się Tai Woffinden, trzecie miejsce zajął Leon Madsen, a ostatni w biegu finałowym na metę przyjechał Nicki Pedersen.

Pierwsza seria startów rozpoczęła się od wygranej żużlowca MOJE BERMUDY STALI Gorzów – Martina Vaculika. Słowak po wyśmienitym starcie dowiózł do mety pewne zwycięstwo. W drugiej gonitwie najlepiej ze startu wyszedł kolega z drużyny Martina Vaculika, Bartosz Zmarzlik i nie pozostawił cienia wątpliwości swoim rywalom i na mecie zameldował się na pierwszym miejscu. Trzecia odsłona zmagań to 3 oczka Janusza Kołodzieja, za którym wjechał na metę Dominik Kubera. Pierwszą serię startów zamknęła wygrana Mikkela Michelsena, który na dystansie wyprzedził trzykrotnego Indywidualnego Mistrza Świata, Nickiego Pedersena.

Drugą serię startów od zwycięstwa rozpoczął Martin Vaculik. Kolejna gonitwa to pokaz sił Pawła Przedpełskiego. W siódmym biegu najlepszy okazał się Nicki Pedersen. Serię zamknął Wiktor Lampart przekraczając metę jako pierwszy.

Leon Madsen pozostawił swoich rywali daleko za sobą i pomknął spokojnie po 3 punkty w 9. biegu dnia. W biegu. 10 doszło do walki na dystansie Nickiego Pedersena i Australijczyka, Jacka Holdera, którzy kilkukrotnie zamieniali się pozycją, a na metę wjechali niemal równocześnie. Ostatecznie jednak za zwycięzcę uznano Nickiego Pedersena. Fenomenalny start Patryka Dudka, który utrzymał prowadzenie do końca i zapewnił sobie wygraną w 11. gonitwie. Trzecią serię startów zakończył wygraną Bartosz Zmarzlik.

Kolejną serię startów otworzył tak i poprzednią swoim zwycięstwem otworzył Bartosz Zmarzlik, którego przez cały bieg gonił Jack Holder. W pojedynku Macieja Janowskiego i Mikkela Michelsena w 14 gonitwie zwycięsko wyszedł Duńczyk. 15 bieg wygrał Jason Doyle, natomiast fascynującą rywalizację o pozostałe miejsca stoczyli Jakub Miśkowiak (2 punkty), Robert Lambert (1 punkt) i Dominik Kubera (0 punktów). W biegu kończącym czwartą serię startów górą był Tai Woffinden.

W biegu 17. rozpoczynającym ostatnią serię fazy zasadniczej zawodów od zwycięstwa rozpoczął obchodzący swoje 45. urodziny, Nicki Pedersen. W 18. biegu na tor upadł Maciej Janowski, ale szybko się podniósł i ukończył bieg. Wygrał natomiast klubowy kolega Janowskiego, Tai Woffinden. Bieg 19. padł łupem Leona Madsena. Wygraną Janusza Kołodzieja zakończyła się runda zasadnicza.

W pierwszym półfinale pod taśmą stanęli Jack Holder, Leon Madsen, Martin Vaculik i Patryk Dudek. Do ścisłego finału dołączył Leon Madsen, który bez problemu pokonał swoich rywali. Druga odsłona półfinałowych zmagań to dominacja Taia Woffindena nad Mikkelem Michelsenem, Maciejem Janowski i Januszem Kołodziejem, którzy wielokrotnie zamieniali się pozycjami.

W wielkim finale PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi im. Zenona Plecha kibice zgromadzeni na toruńskim owalu mogli oglądać zmagania Bartosza Zmarzlika, Nickiego Pedersena, Leona Madsena i Taia Woffindena. Najlepszy okazał się Bartosz Zmarzli, który odzyskał tytuł po 2 latach. Jest to trzeci triumf Polaka w tych rozgrywkach. Drugi był Tai Woffinden, trzeci miejsce zajął Leon Madsen, a ostatni na metę przyjechał Nicki Pedersen.